Kompozit Plastik Kamelya

kamelya2kamelya1

Kullanım Alanı

Park-Bahçe, toplu konut alanlarında kullanılır.

Ürün Özellikleri

25 cm’lik plastik modüller, çelik saplamaya modüllerin içindeki kanallarından sokularak birleştirilir ve dikme profildeki kanallara plastik somunlar ile montajı yapılır. Dikmenin dörtkenarında bulunan kanallar vasıtasıyla çit’e 360 derecelik yön de sağlanabilir. Bu sayede dört ayrı yöne çit çevrilebilir. Plastik çitler, Alüminyum dikme profile galvanizli, çelik ve akıllı vidalar sayesinde tutturulur. Alüminyum dikmeler sert zemine alüminyum döküm taban ile montajı yapılır. Alüminyum döküm tabanın yere montajında 10 cm galvanizli çelik dübel kullanılır. Dikme profilin üzerine 20*100 alüminyum profil montajı yapılır. Bu profilin üzerine 30 derece eğim verilmiş olan rampalar ile birlikte 40*40 demir profiller ile iskelet oluşturulur. Demir profillerin üzerine akıllı vidalar ile lambiri, şilte ve şıngılın montajı yapılır. Alüminyum döküm tabanın sert zemine montajında kullanılan trifon çelik dübel vidalar, plastik kapak ile kapatılır.

Teknik Özellikler

MODÜL 1A : Plastik Oval Modül Yüksek yoğunluklu, Polietilen (PE) hammaddeden, içine alev geciktirici ve solmazlık kimyasalları konularak, 25 cm lik gövdeler halinde, enjeksiyon yöntemi ile üretilen çitler çelik saplamaya kanallarından geçirilerek 1 metre çit veya projeye göre istenilen mesafeler elde edilir. Et kalınlığı 16,1mm, eni 250mm,yüksekliği 484mm ve 850 gr ağırlığındadır.
MODÜL 1B : Plastik Düz Modül Yüksek yoğunluklu, şişirme PE hammaddeden, içine alev geciktirici ve solmazlık kimyasalları konularak, 25 cm lik gövdeler halinde, enjeksiyon yöntemi ile üretilen çitler, çelik saplamaya kanallarından geçirilerek 1 metre çit veya projeye göre istenilen mesafeler elde edilir. Et kalınlığı 16,8mm, eni 250mm,yüksekliği 470mm ve 802 gr ağırlığındadır.
MODÜL 5 : Alüminyum Döküm Taban Alüminyum döküm olarak imal edilmiş olup, statik toz boya ile fırında boyanmıştır. Üzerinde bulunan delikler sayesinde çit belli aralarla yere sabitlenir. 103,6*103,6 mm taban genişliği, 55 mm yüksekliği ve 335gr ağırlığında 4 dış cıvata deliği ve 4 iç cıvata deliği vardır.
MODÜL 6 : Dikme Profili Alüminyumdan imal edilmiş olup statik toz boya ile fırında boyanmıştır. Dikme tabanı ile beton zemine monte edilerek çiti ve kamelyanın çatı aksamının montajı yapılır. Çapı 68,4mm boyu 2500 mm, ağırlığı 3250gr/mt dir.
MODÜL 16 : Üst Bağlantı Profili 40mm*40mm, Demir den imal edilmiş olup, statik toz boya ile fırında boyanmıştır. Kamelyanın iskeletini oluşturur. Kamelyanın ebatlarına göre hesaplanarak montajı yapılır. Plastik çitler ile birleştirilmiş olan alüminyum profil dikmeleri üst kısımda birleştirip kamelyanın sağlamlaştırılmasında kullanılır.
MODÜL 18 : Üst Çatı Kaplaması
Modül 20’nin üzerine montajı yapılan lambrinin ebatları 1,5X14X400 cm’dir. 2. Sınıf çam keresteden imaldir. Montajdan sonra 1. Sınıf yat verniği ile kurt ve çürümeye karşı boyanır. Kamelyanın yağmur, kar ve güneş gibi etkenlerden şıngıl ile korunmasını sağlar.
MODÜL 19 : Üst Çatı Kaplama
Modül 18 in üzerine döşenen şıngıl kamelyanın yağmur, kar ve güneş gibi etkenlerden iç kısmı korur. Shıgle ın altında kamelyada kullanılan lambrinin yagmur, kar vs gibi dış etkenlerden korunması amacı ile şilte kullanılmaktadır.
MODÜL 20 : Üst Izgara Profili 40mm*40mm, Demir den imal edilmiş olup, statik toz boya ile fırında boyanmıştır. Kamelyanın iskeletini oluşturur. Kamelyanın ebatlarına göre hesaplanarak montajı yapılır. Kamelyaya içerden yukarı bakıldığında ise estetik görünüm katar ve sağlamlık kazandırır. MODÜL 21 : Güvercinlik Kamelyanın çatı kısmına monte edilir. Kamelyaların çatı içerisinin aydınlanması ve havalandırılması için kullanılır. İkinci bir küçük çatı görünümü vererek, kamelyaya estetik görünüm sağlar.[/fusion_text]