Blog

Eylül 18, 2018

Nasıl Malzemeler Kullanıyoruz?

alüminyum komponentli kompozit plastik nedir?

Polietilen denilen (bir çeşit plastik) maddenin iki yüzeyinin alüminyum levhalarla kaplanmasıyla oluşturulan yapı malzemesine kompozit panel denir. Birden fazla malzeme ile kaplanmaya elverişli bir malzemedir. Doğal ahşap kaplama, marine kontrplak, alüminyum plaka kaplanabildiği malzemeler arasındadır.

Dayanıklılığı: Kompozit paneller kırılmaya karşı dayanaklı olduğu gibi paslanma, oksitlenme, çatlama, yangın gibi etmenlere karşı da dayanıklı ve sağlamdır.

Nerelerde Kullanılabilir:

Dış mekânlarda, bina cephe giydirmede sıklıkla kullanılır. Reklam panoları ve dekorasyonda önemli bir yere sahiptir.

Kompozit paneller hem Türkiye’de hem de dünyada mimarlar tarafından en çok tercih edilen yapı malzemesidir. Yeni yapılan binalarda, bahçe dekoratifinde kullanılan çitlerde özellikle daha şık, estetik ve modern görünmesini sağlamaktadır.

Montaj Aşaması: Kompozit levhalar plakalar halinde yapılmış olarak gelir. Kompozit panellerin kurulum aşamasında da sağladığı yararlar vardır. Esnek oldukları için rahatça el aletleri ile şekillendirilebilirler. Delme ve montaj işlemleri de yine el aletleri ile yapılabilir. Demir, beton, taş gibi yapı malzemelerinde olduğu gibi büyük makinelere gerek yoktur.

 

Neden kompozit panel tercih etmeliyim?

Hafif olması.

Sağlam olması ve uzun yıllar kullanılabilir olması.

Onarıma ihtiyaç duymaması.

Esnek olmasından kaynaklı kolay şekil verilebilir olması.

Ses ve ısı yalıtımı sağlaması.

Doğa şartlarına ve darbelere dayanıklı olması.

Korozyona (paslanma) karşı dirençli olması.

Temizliğinin kolay olması tercih etme sebeplerinizden olabilir.

Renk seçeneğiyle beraber ışıklandırmada mevcuttur. Firmamız ile irtibata geçerek model, renk ve ışıklandırma seçeneklerinden dilediğinizi seçebilir ve siparişinizi verebilirsiniz.

Haberler
Hakkında admin

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir