Blog

Haziran 16, 2017

PLASTİK ÇİT

BAHÇENİZE GÜZELLİK KATIN PLASTİK ÇİT

Plastik Çit

 

Gelişen teknoloji ve değişen yaşam koşulları bizleri Plastik Çit üretimi ve kullanımı konusunda yönlendirmiştir. Pek çok farklı amaçlar için kullanılan çitin demir veya ahşaptan yapılıyor olması hem maliyet, hem yapım ve montaj süresi, hem de kullanım ömrü açısından bazı sorunlar yaratmaktadır. Devir zamanın ve paranın kıymetli olduğu bir devir olduğundan insanlar daha hızlı çözümlere, daha ekonomik yollarla ulaşmayı hedeflemektedirler.

 

İşte tam da bu noktada kullanılan polietilen hammaddesi ile üretilen Plastik Çit korozyon, paslanma ve çürüme gibi yan etkilerden uzaktır. Kullanım alanlarına göre dekoratif, estetik ve modern çizgiler taşımaktadır. Çit tarihi boyunca pek çok amaç için kullanılmıştır. Öncelikle güvenlik hedeflenmiş olsa da özelikle hayvancılığın yoğun olduğu bölgelerde içten dışa, dıştan içe girişi çıkışı engellemek hedef alınmıştır. Günümüzde ise bahçelerimizi koruyup kollamak, dışarıdan başıboş hayvanların girişini engellemek ve de kendi evcil hayvanlarımızın dışarı çıkıp kaybolmaları veya başlarına bir şey gelmesini engellemek amacıyla kullanılmaktadır. Daha fazla güç gerektiren durumlarda ne yazık ki eski sistem uygulanmaktadır.

 

Çok farklı model ve amaçla üretilen Plastik Çit kullanım amacı olarak farklı kollara ayrılır. Genel olarak bahçeler için üretilen ürünler standart çit görünümünde ve arzu edilen pek çok renkte olabilmektedir. Görünüş ve dokusu adeta gerçeğini andırmaktadır. Aralarındaki farklar ise daha hafif, kurulumu ve taşınması kolay, daha uzun ömürlü olmasından kaynaklanmaktadır. Güvenlik amaçlı site veya villa bahçelerinde de ferforje görünümlü Plastik Çit kullanılabilmektedir. Ferforje bilindiği üzere ağır demirden üretilmektedir. Gerek maliyeti gerekse yapımı daha ucuz ve kısa süre olan Plastik Çit, maliyet fayda eğrisini oldukça yukarılara taşımaktadır. Bahçe düzenlenmesi, sınırların belirlenmesi işlevlerinin yanı sıra oyun çiti adı altında da çocuklarımıza güvenli oyun alanları oluşturmak amacıyla da kullanılmaktadır.

Plastik Çit

Haberler , , , , , ,
Hakkında admin

Yorum Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir